FİRMA PROFİLİ

 Toprak Tekstil Mensucat A.Ş. 1970 yılında Adana’da ‘Toprak Tekstil Ticaret‘ adı altında, İsmail Toprak tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana sürdürülen, ev tekstiline yönelik kumaş çalışmalarında uzmanlık boyutuna ulaşılmıştır. Müşterilerine sadece zengin kumaş çeşitleri sunmakla kalmayan TOPRAK Tekstil, tam 38 yıldır , üstün kalitesi ve temel ticari prensiplerinden ödün vermeyerek, tüm toplumumuz tarafından saygınlık kazanan kurumsal bir yapıya kavuşmuştur.

ÜSTÜN KALİTE SAĞLAM İLERLEYİŞ

 Merkezini ve dokuma yatırımlarını, 1990'lı yıllarda, pamuklu tekstilin merkezi olacağını öngördüğü Denizli’ye taşıyan Toprak Tekstil, 2001 yılında da entegrasyon sağlamak ve tekstildeki en önemli ve en zor aşama olan boya, baskı ve terbiye fabrikasına sahip olmak için fizibilite çalışmalarına başlamıştır.

ENGEL TANIMAYAN YÜKSELİŞ

 2006 yılında ise Umurlu Aydın Organize Sanayi Bölgesinde 2.500.000 mt. Kapasiteli 320 cm. eninde, 2006-2007 model makinelerle, ev tekstiline yönelik baskı, boya, terbiye çalışmalarına başlanmıştır. Bugün Yurt dışı ve iç piyasanın bir çok ünlü markası ile çalışan firmamız %65 ihracata ve %35 de iç piyasaya ürün hazırlamaktadır.

ÇAĞIN TEKNOLOJİ EKSENİ

 2006-2007 son model makinelerden oluşan makine parkuru ile Toprak Tekstil en genç makinelere ve en tecrübeli kadrolara sahip baskı-boya fabrikası olma özelliğine sahiptir. Tüm desenler sıfır hata ile desen&gravür dairesinde 2007 model Stork Lazer Gravür Şablon sistemleri ile çalışılmakta, numune baskı sonrasında, 2007 model Reggiani marka 15 renk 320 cm. ve 12 renk 260 cm. rotasyon baskı makinelerinde günlük 80.000 mt. üretime ulaşılmaktadır.

RENKLER EMİN ELLERDE

 Toprak Tekstil’in uzman çalışanları ve modern laboratuvarı sayesinde en sağlıklı ve kaliteli maddeler test edilerek, tekstil ürünlerinin baskı ve boyama işlemlerinde kullanılmaktadır.

ÜSTÜNLÜĞÜN KİLİT NOKTASI

 Son teknolojinin kullanıldığı tesislerimizde, gereken laboratuvar testlerinin yapılmasıyla indantren, reaktif veya pigment olarak 80.000 mt. baskı ve 25.000 mt. düz boyama işlemleri yapılabilmektedir.

AKIM YARATAN ESTETİK

 Dünya Tekstil sektöründe, her geçen gün ayrı bir trend doğarken, bütün tekstil şirketlerinde, bu eğilimleri yakalama ve kendi akımını yaratarak liderliği ele geçirme yarışı tüm hızıyla devam etmektedir. Kurulduğu günden beri bu gerçeklerin bilincinde olan Toprak Tekstil, son teknlojideki yapılanmasını, en etkileyici tasarımları ile sağlam ve hızlı bir ilerleyiş çerçevesinde bütünleştirmiştir. Toprak Tekstil’in hem iç hem de dış piyasalara sunduğu tüm ürünler, toplumların kültürünü, yaşamını ve bunun da ötesinde doğal hayatın ta kendisini en doğru renkler ve en çarpıcı tasarımlar ile ifade ederek, üstün bir kalite anlayışı ve en iyi baskı ve boyama teknikleri kullanarak kumaş üzerinde hayata geçirir.

KOŞULSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

 Yıllardır sizinle birlikte olan Toprak Tekstil, gelecekte de Kalite ve Güven sembolü olarak kalacak, Anadolu'nun bitmek bilmeyen hazinesini, Doğu'nun sıcaklığı ile Batı'nın estetiğini muhteşem bir sentez halinde sizlere sunacak ve hayatınızın bir parçası, bir rengi olmaya devam edecektir.

 
 
Powered by Phoca Gallery
This will display an animated GIF
Sunday the 20th - Joomla Templates.
Lider Yazılım © (2010) Tüm Hakları Saklıdır.